AKP İstanbul Teşkilatında ‘temayül yoklaması’ yapıldı

AKP İstanbul İl Başkanlığı’nda 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için temayül yoklaması yapıldı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, milletvekili adaylarının belirlendiği yoklamaya katılımın yoğun olduğunu söyledi.

AKP İstanbul İl Başkanlığı’nda sabah saat 10.00’da 28. dönem milletvekilliği aday adayları için temayül yoklaması başladı. AKP’li Özhaseki de çalışmaları takip etti. Burada konuşan Özhaseki şunları söyledi:

“Bugün burada 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için temayül yoklamasını yapıyoruz. Partimizin senelerdir bir gelenek haline getirdiği, ileri gelenlerinin oy kullandığı, hangi milletvekilini görmek istiyorlarsa onun lehine işaret buyurdukları bir seçimdeyiz. Çok yoğun bir ilgi var, bugün burada 8 bin 500 kişiye yakın İstanbullu hemşerimiz oy kullanmak için bize müracaat etti.

1. ve 3. bölge şu ana kadar yüzde 90 civarında oylarını kullandı. Biraz sonra da 2. bölge oyunu kullanacak. Bir başka rekor da özellikle milletvekili olmak isteyen arkadaşlarımızın sayısı, şu ana kadar teşkilatımıza İstanbul için bin 721 kişi milletvekili olmak için müracaat etti. Arkadaşlarımız, müracaatlarını yaptılar ama teşkilat mensubu arkadaşlarımız da ne düşündüklerini içeride iradelerini beyan ediyorlar.

Kimler oy kullanıyor diyecek olursanız, il ve ilçe yönetim kurulundaki arkadaşlarımız, ana kademede olduğu gibi gençlik ve kadın kollarındaki arkadaşlarımız, meclis üyelerimiz oylarını kullanıyorlar. Ayrıca mahalle başkanlarımız da bu konudaki iradelerini ortaya koyuyorlar. Şu ana kadar belki de İstanbul için en yüksek oranda oy kullanma gerçekleştiği gibi en yüksek müracaatların da olduğu bir dönem yaşıyoruz. Bu ilgiden dolayı da son derece mutluyuz, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

19 yaşında aday adayı

AK Parti 2. Bölge Milletvekili aday adayı 19 yaşındaki Ezgisu Kordalı, “Seçildiğimde, dünyanın en genç vekili olmuş olacağım. Tabii ki de bizler de gençlerimizle ilgili projeler üretmekteyiz. Bizler zaten İstanbul AK Parti gençlik kolları olarak gençler üzerine birçok proje, birçok faaliyet üretiyoruz. 23 yıllık AK Parti hükümeti gençlere her zaman değer veren ve gençleri önceleyen bir hükümet olmuştur. Bizler de Türkiye yüz yılında, asrın seçiminde, hiç durmadan gençlerimiz için proje üretmeyi ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir