Eski YÖK Başkanı’ndan Erdoğan’a Çok Konuşulacak ‘Diploma’ Açıklaması: ‘Kayalara Çarptım’

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının olmadığı iddia edildi. Bu nedenle  de aday olamayacağını söyleyen eski Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Özcan, konuyla ilgili  dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasıyla ilgili şaibeler gündeme gelmeye devam ediyor. İddialara ilişkin iktidar tarafından derin bir sessizlik hakim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diplomasını YÖK Başkanı olduğu dönemde araştırdığını ama bulamadığını söyleyen Yusuf Ziya Özcan, “Kayalara çarptığınız zaman söylenecek söz olmuyor” dedi.

Sözcü’den Sultan Uçar’a konuşan Özcan, Uçar’ın “AKP iktidarının atadığı YÖK eski Başkanı olarak, başkan koltuğunda otururken niye konuşmadınız?” sorusuna, “Sultan Hanım, kayalara çarptığınız ve bir sonuca ulaşamadığınız zaman genellikle söylenecek söz olmuyor” yanıtını verdi.

Özcan’ın sözlerini değerlendiren Uçar, “. Gerçeklerin çarptığı kayalar kim? Erdoğan mı? Gül mü? Davutoğlu mu? Atatürk’ün koltuğunda 7 yıl cumhurbaşkanı olarak oturan Abdullah Gül, ‘Bir bilen’ olarak Türk Milleti’ne diploma gerçeğini açıklamakla mükellefsiniz. Sine-i millete dönmekten korkmayın!..” ifadelerini kullanarak Erdoğan’dan önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e çağrıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir