Gergerlioğlu HDP’ye aday adaylığı başvurusunu yaptı: “Halkımızın yoğun isteği nedeniyle…”

Yeni dönemde milletvekili olmayı düşünmediğini açıklayan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Ancak halkımızın yoğun isteği nedeniyle bu kararı değiştirdim” dedi ve HDP’ye aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Genel seçim tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasının ardından siyasi partilerde başlayan milletvekili aday adaylığı başvuru süreci devam ediyor. HDP’li Gergerlioğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla tekrar milletvekili adayı olmayacağını açıklayarak, “Sivil toplum çalışmalarına yoğunlaşmayı planlıyorum. Bu dönem verilen emaneti tüm gücümle temsil etmeye çalıştım. HDP Genel Merkezi, çalışma arkadaşlarım ve değerli halkımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullanmıştı.

Twitter hesabından açıklama yapan Gergerlioğlu, “28. dönem milletvekili aday adayı olmama kararı almıştım. Ancak halkımızın yoğun isteği nedeniyle bu kararı değiştirdim. @HDPgenelmerkezi bugün başvurumu yaptım. Sevgili halkımızın vekaleti çok onurlu bir iştir. Teveccühünüze lâyık olmaya çalışacağım. Hakkımızda hayırlısı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir