Irak’ta Korkunç Olay! Düğünde Yangın: 100 Ölü 500 Yaralı

Irak’ın Musul kentinde bir düğün salonunda çıkan yangın faciaya dönüştü. Yangında en az 100 kişi yaşamını yitirirken, yaralı sayısı ise 500’e yükseldi. Düğün salonunda 800 kişinin bulunduğu öğrenildi. 

Gelin ve damat en mutlu günlerinde feci şekilde hayatlarını kaybetti.

Irak’ın Musul kentinde Hamdaniye beldesinde bir düğün salonunda yangın çıktı. Musul Sağlık Dairesi Müdür Yardımcısı Ahmed Hamdani, yerel medyaya yaptığı açıklamada düğün salonundaki yangında 100 kişinin öldüğünü 500 kişinin de yaralandığını söyledi. Gelin ve damadın da hayatını kaybedenler arasında olduğu öğrenildi.

Havai fişekler nedeniyle çıktığı bilgisi basına yansıyan yangın esnasında düğün salonunda 800 kişinin bulunduğu öğrenildi. Irak haber ajansı INA’nın daha önce Musul Sağlık Dairesinden bir kaynağa dayandırdığı haberde, yangında ilk belirlemelere göre 100 kişinin hayatını kaybettiği, 150 kişinin de yaralandığı bildirilmişti.

Yangın bölgesine çevre illerden çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edilirken, İçişleri Bakanı Abdulemir Şammari’nin de bölgeye gideceği duyurulmuştu.Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani, yetkililere acil duruma geçmesi için talimat verdi.

Bölgedeki tüm hastaneler de alarm durumuna geçti. Yangının havai fişeklerden çıktığı ve salonun çatısından tüm binaya yayıldığı belirtiliyor. Gelin ve damadın dans ettiği esnada çıkan yangın görüntüleri sosyal medyaya da yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x