Küstüm, Oynamıyorum: Özgür Demirtaş’a Mesaj Atan Muharrem İnce Ne Dedi?

Muharrem İnce, bilindiği gibi kendi partisinin Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı. Kendisine karşı görüş bildiren özellikle gazetecilere de küstüğü haberleri yayıldı. Şimdilik listedeki isimler, Nevşin Mengü, Fatih Portakal ve İsmail Saymaz ancak bu habercilerin arasına bir de ekonomist eklendi: Prof. Dr. Özgür Demirtaş. 

Demirtaş, Muharrem İnce’nin kendisine mesaj attığını anlatırken, Nevşin Mengü’den de komik bir yanıt geldi.

Muharrem İnce, bilindiği 2018 seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olmuş, ancak Erdoğan kazanmıştı. Ardına aldığı rüzgardan etkilenen İnce, sonrasında CHP’de ayrılarak, Memleket Partisi’ni kurmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun karşısından aday olmayacağını söylemesine karşın, cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan İnce’ye bu seçimleri önemli gören kesimler eleştiride bulunmuştu. 

İnce, eleştirilerden hoşlanmayınca ya kişilerle direkt iletişime geçmeyi ya da iletişimi kesmeyi kendisine yöntem olarak belirledi.

Sonrasındaysa İnce’nin bazı ünlü gazetecilerle arasının bozulduğu haberleri yayıldı.

En dikkat çekeni ise Prof. Dr. Özgür Demirtaş’a mesaj atması oldu. Muharrem İnce, ünlü ekonomiste “siyasetten anlamadığı” iletmiş.

Özgür Demirtaş’ın mesajı ve diğer iletişim şekillerini ifade etmesi, sosyal medyada çok etkin olan İnce’nin sempatizanları tarafından hoş görülmedi.

Hatta Özgür Demirtaş’ın 2022 Aralık ayı sonlarındaki bir yorumu, yine İnce’ye sempati duyduğu anlaşılan bir Twitter hesabından içerikleştirilmesi üzerinden sorgulandı.

Özgür Demirtaş’ın siyasi matematiği şu şekildeydi. Paylaşım da dikkat çekiciydi.

Muharrem İnce’nin ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışanlar da vardı.

Özgür Demirtaş’a ise çevresinden destek gecikmedi.

“He de geç” minvalinde öneriler,

Mevcut siyasi ortamdan beklentiler,

2018 seçim sonuçlarını hatırlayanlar görüldü.

Sosyal medyada akım olan dans üzerinden yola çıkanlarla,

Herkesin her konuyu bilmekle yükümlü olmadığını belirtenler oldu. Sizce Muharrem İnce ne yapmak istemektedir ve Özgür Demirtaş siyasetten anlamıyor mudur?

Nevşin Mengü’nün uyarısıyla Özgür Demirtaş’ın yazım hatasını düzeltmesi de dikkatlerden kaçmadı. Sizi de yorumlara bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir