İran’ın Dini Lideri Hamaney’in Paylaşımına İsrail’den Tehdit Dolu Yanıt!

Hamas’ın 7 Ekim Cumartesi günü İsrail’e karşı başlattığı saldırılara ilişkin İran dini liderinden ilk açıklama gelmişti. Saldırılarda İran’ın parmağı olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan Hamaney, daha sonra sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. İsrail güçlerinden ise bu paylaşıma tehdit dolu bir cevap geldi.

7 Ekim Cumartesi günü Hamas güçleri İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” adı verilen saldırı başlattı.

İsrail savaş uçaklarının da Gazze şeridine hava harekatı başlatmasıyla gerilim giderek arttı. Olaylar devam ederken gözler bu saldırıda bir parmağı olduğu iddia edilen İran’a çevrildi.

İran dini lideri Hamaney, saldırıların kendileriyle ilgili olmadığını belirterek operasyona destek verdiklerini açıkladı.

İran’ın dinî lideri Ayetullah Ali Hamaney, ‘Biz yapmadık ama Siyonist rejime saldırıyı planlayanları ellerinden öpüyoruz’ ifadelerini kullandı. 

‘Bu yıkıcı deprem (Hamas’ın saldırısı), İsrail’de kolayca onarılamayacak bazı kritik yapıları yok etti. Bu felaketin sorumlusu Siyonist rejimin kendi eylemleridir. Siyonist rejime saldırıyı planlayanların ellerinden öpüyoruz. Biz elbette Filistin’i ve mücadelelerini destekliyoruz.’

“Bu milleti hafife aldılar ve yanıldılar.”

Filistin saldırılarının başka bir ülkeye mal edilmesinin nedeninin Filistin’i hafife almak olduğunu belirten lider, İsrail’in hem askerî hem de istihbarat alanında ağır bir yenilgi aldığını dile getirdi.

İran’ın bu durumdan sorumlu tutulması hakkında ise ”Bu iş Filistinli olmayanlar tarafından yapılmıştır’ demeleri Filistin milletini tanımadıkları içindir. Bu milleti hafife aldılar ve yanıldılar’ yorumunda bulundu.

Ardından Hamaney, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

‘Siyonist rejimin liderleri ve destekçileri şunu bilmelidirler ki, #Gazze halkının katledilmesi ve toplu katliamı, başlarına daha büyük bir felaketin gelmesine neden olacaktır.’

İsrail Devleti sosyal medya hesabından ise bu paylaşıma tehdit dolu bir yanıt geldi.

‘Klavyenin arkasına saklandığınızda cesur olmak kolaydır.Siz ve Hamaslı dostlarınız barbarca eylemlerinizden çok yakında pişman olacaksınız.’

Söz konusu sosyal medya hesabının, İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından yönetildiği bilgisi yer alıyor.

Bu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımlar ise devam ediyor.

??

Savaştayız.Vatandaşlarımızı koruyacağız.Teröre teslim olmayacağız.Masumlara zarar verenlerin bedelini ağır ödemelerini sağlayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x